STRONA GŁÓWNA
Strona główna
O nas
Aktualności
PFRON
Powiatowy Zespół Orzekania o Niepełnosprawności
Piecza zastępcza
Projekty unijne
Galeria
Kontakt
Aktualności
Wyjazd integracyjny do Solca Kujawskiego 24.06.2013r.
2013-10-01
W dniu 24 czerwca br. uczestnicy projektu systemowego „Z Wami – dla Was” z najbliższymi odwiedzili JuraPark w Solcu Kujawskim.
 
Monstrualnych rozmiarów modele prehistorycznych stworzeń wywarły wrażenie na wszystkich uczestnikach. Wiele ciekawostek przekazali przewodnicy. Uzmysłowili nam jakim krótkim momentem w historii Ziemi jest istnienie gatunku ludzkiego. Muzeum Ziemi pozwala zobaczyć jak wyglądało życie wiele tysięcy lat przed nami, jakie zwierzęta chodziły po ziemi, jaka była roślinność.

Ogromne wrażenie zrobił też na uczestnikach seans w kinie 5d, ukazujący jak to się wszystko zaczęło… Wybuchy wulkanów, upadki meteorytów, wielkie kataklizmy, wyginięcia gatunków – nasza planeta miała burzliwą historię, …i ona trwa nadal.

Po intensywnym zwiedzaniu i ogromnej dawce wrażeń dźwiękowych, wizualnych wszyscy udali się na posiłek w restauracji, której wygląd nie pozwala zapomnieć gdzie się jest – imitujące kły i wielkie kości żyrandole, pokryte futrem krzesła… Na szczęście smaczne i ładnie podane jedzenie przynosiły kelnerki, nie trzeba było polować.

Po obiedzie mieliśmy czas wolny, który większość wykorzystała na zabawę w parku rozrywki: karuzele, trampoliny, kolejki, gokarty. Dzieci nie można było ściągnąć do autobusu, a dorośli żałowali, że nie są dziećmi.

Uczestnicy oprócz obiadu dostali także napoje i suchy prowiant.

Wszyscy byli zgodni, że wizyta w JuraParku to niesamowite przeżycie - rozbudzające wyobraźnię i ciekawość. Wycieczka miała integracyjny charakter, scalić grupę uczestników projektu „Z Wami – dla Was”, pokazać im różne możliwości spędzania czasu wolnego, rozbudzić zainteresowania i… dostarczyć rozrywki. Całodniowa wycieczka przyniosła mnóstwo wrażeń, i to nie tylko najmłodszym.
Wstecz | Do góry 
 
Administratorem serwisu jest PCPR w Sierpcu
Wykonanie oraz hosting: plocman.pl