STRONA GŁÓWNA
Strona główna
O nas
Aktualności
PFRON
Powiatowy Zespół Orzekania o Niepełnosprawności
Piecza zastępcza
Projekty unijne
Galeria
Kontakt
Aktualności
Projekt unijny dla bezrobotnych po 50 roku życia
2012-06-08
[więcej]

Konferencja promująca rodzicielstwo zastępcze
2011-11-14
[więcej]

Grupa wsparcia
2011-10-06
[więcej]

Wizyta studyjna
2011-10-06
[więcej]

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik
2011-09-06
W dniu 24 sierpnia br. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Sierpcu zorganizowało wspaniałą wycieczkę dla uczestników projektu systemowego „Z Wami – dla Was”. Ponad sześćdziesiąt osób – uczestniczący w projekcie i ich najbliżsi, zwiedzili niezwykłe miejsce: Centrum Nauki Kopernik w Warszawie.
Zwiedzający Centrum mogą wszystkiego dotknąć, uruchamiać skomplikowane urządzenia, obserwować, doświadczać niezwykłych zjawisk: tornada, trzęsienia ziemi, powstawania fal, rozchodzenia się dźwięku, samodzielnie wyprodukować prąd, zaprojektować własne miasto, obsługiwać roboty pracujące przy wykopaliskach, wybudować most według projektu Leonarda da Vinci, zagrać na laserowej harfie, wczuć się w fakira leżącego na łożu z gwoździ i wiele, wielu innych…
Na najmłodszych, w specjalnie przeznaczonej dla nich galerii „Bzz”, tuż przy wejściu czekają owady i ryby, które można łapać w niezwykłą siatkę stworzoną z własnego cienia, podążając śladami zwierząt dotrzeć do ich kryjówek, aby zobaczyć, jak żyją mieszkańcy łąki. W świecie kształtów wejść do wnętrza kalejdoskopu, żeby obejrzeć swoje zwielokrotnione odbicie oraz zobaczyć, jak zbudowany jest plaster miodu. Dzieci mogły poczuć się jak ptaki, przesuwając rękoma po poręczach ukształtowanych zgodnie z tym, w jaki sposób poruszając się ptasie skrzydła i obserwując wszystko z góry za pomocą peryskopu.
\Duże wrażenie zrobiło na uczestnikach przedstawienie w Teatrze Robotycznym. W przedstawieniu wg tekstu Stanisława Lema występują roboty, a dokładnie RoboThespiany, czyli RoboAktorzy. Są to bardzo zaawansowane technologicznie, człekokształtne roboty poruszające się przy pomocy sprężonego powietrza po specjalnie skonstruowanej scenie. Chodzą, gestykulują, kiwają głową a nawet mimiką wyrażają uczucia (naprawdę – przedstawienie było o nieszczęśliwej miłości, więc uczuć nie brakowało).
Po intensywnym zwiedzaniu i po obiedzie wszyscy udali się do przylegającego do Centrum Planetarium. Poznaliśmy położenie znanych ze słyszenia gwiazd, obejrzeliśmy niebo nad Warszawą oraz film pt. „Ziemia, Księżyc i Słońce.
Wszyscy byli zgodni, że wizyta w Centrum Nauki Kopernik to niesamowite przeżycie - rozbudzające wyobraźnię i ciekawość. Ponad 450 eksponatów w sześciu tematycznych galeriach, Teatr Robotyczny, Park Odkrywców i planetarium – cały dzień intensywnych wrażeń.
Uczestnicy oprócz obiadu dostali także napoje i suchy prowiant.
Wycieczka miała integracyjny charakter, scalić grupę uczestników projektu „Z Wami – dla Was”, pokazać im różne możliwości spędzania czasu wolnego, rozbudzić zainteresowania i… dostarczyć rozrywki.

« nowszestarsze »
 
Administratorem serwisu jest PCPR w Sierpcu
Wykonanie oraz hosting: plocman.pl