STRONA GŁÓWNA
Strona główna
O nas
Aktualności
PFRON
Powiatowy Zespół Orzekania o Niepełnosprawności
Piecza zastępcza
Projekty unijne
 SIERPECKA PONADGMINNA ŚWIETLICA ŚRODOWISKOWA SPŚŚ
 filia Rościszewo
 filia Zawidz
 filia Gozdowo
 filia Ligowo
 filia Mochowo Szkoła Podstawowa
 filia Mochowo Gimnazjum
 Posiedzenia dotyczące oceny sytuacji uczestników projektu
 Wyjścia kulturalne do kina, muzeum, teatru ...
Galeria
Kontakt
Projekty unijne / Wyjścia kulturalne do kina, muzeum, teatru ...
Celem integracji i rozwoju świadomości kulturalnej uczestników projektu, otoczenia oraz zespołu projektowego w ramach projektu "Sierpecka Ponadgminna Świetlica Środowiskowa SPŚŚ" organizowane są cykliczne wyjścia/wyjazdy kulturalne do kina, muzem, teatru.

W okresie październik – grudzień 2016 r. zorganizowano wyjścia kulturalne – 300 biletów – do kina oraz teatru: 12.11.2016 r. seans w kinie dla uczestników filii Zawidz oraz Rościszewo, 19.11.2016 r. seans w kinie dla uczestników filii Ligowo oraz Gozdowo, 26.11.2016 r. seans w kinie dla uczestników filii Szkoły Podstawowej w Mochowie, 3.12.2016 r. teatr dla wszystkich chętnych uczestników, 17.12.2016 r. seans w kinie dla uczestników filii Gimnazjum w Mochowie oraz Zawidz. Każdorazowo zapewniono uczestnikom transport. Podczas wyjazdu do teatru zabezpieczono ponadto suchy prowiant oraz ciepły posiłek.

W dniu 13.02.2017 r. zorganizowano wyjście kulturalne – 12 biletów – do kina „Za Rogiem” w Mochowie  dla uczestników filii Ligowo, natomiast w dniach 15.02.2017 r. i 16.02.2017 r. dla 21 uczestników filii Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Mochowie. Zapewniono transport uczestnikom z filii Ligowo.

W dniu 08.04.2017 r. zorganizowano wyjście kulturalne – 43 bilety – do kina „Jutrzenka” w Sierpcu dla uczestników filii Gozdowo, Rościszewo oraz Zawidz. Uczestnikom zapewniono transport.

W dniu 14.07.2017 r. odbył się wyjazd kulturalny do Torunia. W programie zaplanowano 40 minutowy rejs statkiem białej floty po Wiśle, Toruńskie Żywe Muzeum Piernika, zwiedzanie Starówki, obiad oraz spektal pt. "Czerwony Kapturek" w Teatrze Baj Pomorski. W wyjeździe wzięły udział 82 osoby, w tym uczestnicy projektu, najbliższe otoczenie oraz zespół projektowy. 

W dniu 30.08.2017 r. w ramach wyjść kulturalnych projektu pn. „Sierpecka Ponadgminna Świetlica Środowiskowa SPŚŚ” zorganizowaliśmy wizytę w Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. W wydarzeniu wzięło udział 79 osób, w tym uczestnicy projektu, najbliższe otoczenie, wychowawcy świetlicowi oraz zespół zarządzający. Program wizyty przewidywał wiele atrakcji tj. zwiedzanie wystaw stałych prezentowanych w dworze ziemiańskim, galerii rzeźby i powozowni, zwiedzanie Muzeum z audioprzewodnikiem, pokaz wyrobu masła, w którym udział mogli brać również uczestnicy wycieczki oraz degustacja chleba z masłem. Na wiejskim podwórzu dzieci poznawały gry i zabawy swoich dziadków. Wśród zabawek znalazły się szczudła, różnego rodzaju obręcze, drewniane ptaki i konie na kiju. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przejażdżki bryczką po terenie skansenu. Podczas przejażdżki można było podziwiać  malowniczą panoramę skansenowskiej wsi, park dworski, a także obiekty tworzące kompleks muzealno – wystawienniczy. Wizytę w Muzeum Wsi Mazowieckiej wieńczyło ognisko z pieczeniem kiełbasek. Uczestnikom wycieczki zapewniono transport. 

10.12.2017 r. uczestnicy projektu wraz z najbliższym otoczeniem oraz zespołem projektowym wzięli udział w wyjeździe kulturalnym na spektakl pn. "Ania z Zielonego Wzgórza". Specjalnie dla Młodych Widzów marzycielską Anię ożywiono na scenie Teatru Kamienica w Warszawie. Tu skradła serca swych opiekunów – Maryli i Mateusza – rozbawiła widzów do łez i pokazała, że wiara w marzenia czyni cuda, a bycie damą nie zależy od ilości kwiatów na kapeluszu, ale od tego jak potrafimy wybrnąć z każdej, nawet najtrudniejszej sytuacji. Uczestnikom projektu zapewniono w dniu wyjazdu ciepły posiłek. 

            W dniach 19.01.2018 r. oraz 10.03.2018 r. odbyły się wyjazdy kulturalne do kina w Centrum Kultury i Sztuki w Sierpcu. W wyjeździe 19.01.2018 r. wzięło udział 20 osób natomiast 10.03.2018 r. - 16 osób, w tym uczestnicy projektu, osoby z najbliższego otoczenia oraz opiekunowie/zespół projektowy. Uczestnikom wyjazdu zapewniono transport.

Wstecz | Do góry
Administratorem serwisu jest PCPR w Sierpcu
Wykonanie oraz hosting: plocman.pl